A A A

Jednym z ustawowych obowiązków, które muszą spełnić organizacje realizujące projekty dofinansowane np. z gminy czy powiatu jest udostępnienie informacji publicznej. Co to oznacza?

Załóżmy, że potrzebujesz zdjęcia do plakatu, informacji lub na stronę internetową. Co wtedy? Wchodzisz na wyszukiwarkę Google, wpisujesz hasło i wybierasz najlepsze? Jeśli tak robisz, to może Cię to naprawdę słono kosztować. Korzystaj ze zdjęć świadomie, w Internecie znajdziesz całe mnóstwo fotografii, które możesz wykorzystać w działalności non-profit. Gdzie ich szukać?

Myślisz, że jesteś „na czasie”, bo prowadzisz fanpage swojej organizacji na Facebooku? Fajnie, bo to wciąż najpopularniejszy portal społecznościowy. Ale oprócz niego istnieje cała masa innych, z których także korzystają już miliony Polaków. Więc jeśli wciąż chcesz być na bieżąco, warto abyś przynajmniej je znał ;)

Ustawa o działalności pożytku publicznego i wolontariacie obowiązuje od 2003 roku, czyli od 13 lat, a zdarzają się samorządy, które do tej pory mają problem z jej przestrzeganiem. Są takie, które odpowiedzialnie podchodzą do zapisów w niej umieszczonych i takie, które traktują je jak zło konieczne.

Informujesz o działaniach swojej organizacji za pośrednictwem e-maila? Zadbaj o to, aby nie utonął w spamie lub w kupie niepotrzebnych, mało interesujących i nieprzeczytanych maili w skrzynce odbiorczej. Poniżej kilka praktycznych porad jak zachęcić odbiorcę do przeczytania maila. Do dzieła!

Telewizja, radio, gazety, Internet, bilbordy … firmy wydają dziś miliony na tradycyjny marketing. Paradoksalnie, mimo że wydają ich coraz więcej, docierają do mniejszej grupy swoich potencjalnych klientów. Dlatego szukają alternatywnych, tańszych środków. Sponsoring jest jednym z nich. Dlaczego Twoja Organizacja nie miałaby z tego skorzystać?

Komitet Sterująco–Monitorujący Funduszu Inicjatyw Obywatelskich zaprezentował propozycje nowych założeń i kierunków działań Programu na lata 2018-2024. Główne zmiany: trzy filary kierunków działań zamiast czterech priorytetów.

Media. Są jakie są, ale bez nich Twoja Organizacja raczej nie sięgnie wyżej by realizować coraz ambitniejsze cele. Nawet jeśli współpraca z dziennikarzami nie przychodzi Ci łatwo i przyjemnie, spróbuj przynajmniej unikać podstawowych błędów w relacjach ze środkami masowego przekazu. W przeciwnym razie możesz nawet dość skutecznie zaszkodzić Sobie i swojej Organizacji.

Nie tworzymy projektu, bo brakuje nam drukarki czy chcemy wyjechać w góry. Projekt ma wpłynąć na pozytywne zmiany w społeczeństwie czy samej organizacji.

Masz niezwykły talent, pasję, realizujesz ciekawą inicjatywę, ale brakuje Ci kasy? Crowdfuning jest dla Ciebie. Polscy internauci coraz chętniej wspierają inicjatywy oraz ludzi, którzy mają "to coś". Poznaj 5 inspirujących pomysłów z różnych dziedzin, które doczekały się realizacji właśnie dzięki wsparciu Internautów.

Podkategorie

Czasem mało widoczne, ale bardzo potrzebne. Organizacje pozarządowe w Stalowej Woli i okolicach od wielu lat działają w wielu dziedzinach. Zapraszamy na nasz cykl "NGO w akcji" w ramach którego prezentujemy same organizacje pozarządowe  ich inicjatywy! Prowadzisz lub jesteś w Organizacji Pozarządowej? Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń: 668 639 525. Chętnie napiszemy o Was! Tworzymy miejsce przyjazne Organizacjom Pozarządowym!

CHCESZ SKORZYSTAĆ Z BEZPŁATNYCH USŁUG, KTÓRE OFERUJEMY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Prowadzisz lub zamierzasz prowadzić organizację pozarządową na terenie Stalowej Woli i okolic? Możemy zaoferować Wam bezpłatnie: